Dikkat!


Temel Teknikler başlığı altında her bir tekniğin uygulaması tarifleriyle birlikte detaylı olarak adım adım püf noktaları verilerek anlatılmaktadır.

Ekmek yapımının anlatıldığı şekilde arzu edilen teknikle yapılması, diğer tariflerin de sağlıklı uygulanabilmesi ve ekmek sanatının geliştirilebilmesi açısından gereklidir.Yoğrulmayan Ekmek


Yoğrulmayan Ekmek:

Son yıllarda gündeme gelen ve eşsiz lezzeti olan bir ekmektir. Yapımı da o denli maharet ister. Zorluk derecesi yüksektir. Beceri kazanıldıktan sonra pratikliğine inanamayacaksınız.

Taş Ekmeği

Taş Ekmeği:

Mükemmel lezzete ve çeşite sahip bir başka ekmek çeşididir. Fırın ekmeğini andırır ancak bu ekmeğin lezzeti ve nefaseti sıradan fırın ekmeklerinde bulunamaz. Orta dereceli zorluk derecesine sahiptir. Günlük ekmek olarak tercih edilebilir.

Tava EkmeğiTava Ekmeği:

Zorluk derecesi daha düşük bir ekmektir. Özellikle tost ekmekleri için tercih edilebilir.

Torba Ekmeği


Torba Ekmeği:

Tekniğin uygulamasına göre özellikleri değişebilen bir ekmektir. Zorluk derecesi düşüktür. Farklı bir lezzeti vardır.

Ekmek Yapma Makinesi EkmeğiEYM Ekmeği:

Kaliteli bir Ekmek Yapma Makinesi ve temel bazı bilgiler ile bir kaç dakikalık uğraşı ile inanılmaz ekmekler hazırlayabilir, akşamdan hazırlamış olduğunuz karışımlar sayesinde sabah ekmek kokuları arasında uyanabilirsiniz. Makine sizin yerinize çalıştığı için zorluk derecesi en düşük ekmek yapım şeklidir.