De’Longhi BMD 075 S Ekmek Yapma MakinesiBMD 075 S Dış ve üstten görünüşü


Maya Sönüm Yırtığı ve Tepe Kümbeti gayet bariz görülmektedir.


De'Longhi, yaygın kullanılan bir İtalyan markasıdır. Ülkemizde muhtelif ürünleri satılmaktadır.


Ülkemizde De’Longhi BMD 075 S modeli 1 kg.’a kadar ekmek yapabilen tek bir modeli satılmaktadır.


Olumlu Yönleri:


BMD 075 S modeline malzeme kalitesi olarak her ne kadar başlangıçta şüpheyle yaklaştımsa da, diğer markaların arasında iyi bir yerde olduğunu söyleyebilirim.


Alt, üst kısımları ve yan tarafları yekpare kaliteli plastikten imal edilmiş olup, ısınmaya bağlı olarak koku vb. yan etkiler kesinlikle görülmemektedir.  Plastiği renk itibariyle fotoğraflarda metal hissi uyandırarak alıcıyı yanılgıya düşürebilmektedir.


Küçük, kompakt ve yuvarlak hatlı bir  dizayna sahiptir.


150 Watt (yoğurma)  + 450 Watt (Pişirme) = 600 Watt (toplam) gücündedir. Temel Beyaz ekmek yapımı esnasında 330 Watt elektrik harcamaktadır.


Dikey ekmek yapmaktadır.


Üst Kapağı çıkarılabilmektedir.


Yoğurma ve pişirme sürelerini 10’ar dakikalık periyotlar halinde uzatabilmek mümkündür.


Ara safhalarda ve yoğurmanın son 5 dakikasında malzeme ilavesi için sesli uyarıları mevcuttur.


Enerji kesildiğinde 10 dk. boyunca hafızada tutma özelliği vardır.


Beyaz, Tam buğday ve Fransız ekmeğinin yanında kendine has Plum-Cake programı mevcuttur. Diğer EYM’nda olduğu gibi reçel, kek, 2 adet hamur, fırınlama ve sıcak tutma programları vardır.


Ekmek yapma konusunda en başarılı EYM’ndan biridir. Hemen her yaptığı ekmekte Hamur Sönüm Yarığı ve Tepe Kümbeti mevcuttur. Bu da hem ekmeğin kendisine ayrı bir lezzet vermekte, hem de albenisini artırmaktadır.


Şu an için ülkemizde yaygın olarak satıldığından tanınmaktadır ve Yetkili Servis desteği mevcut gibi görülmektedir. Özellikle İstanbul'da yedek parça sıkıntısı mevcut değildir.


Olumsuz Yönleri:


Türkçe olmasına rağmen ifadeleri anlaşılmaz bir kitapçığı mevcuttur. Az sayıda olan tariflerinden özellikle Temel Beyaz ekmek tarifine çocuklar bayılmaktadır. İtalyan malı olması dolayısıyla İngilizce kaynak bulmada da sıkıntılar yaşanmaktadır.


Sonuç:


Yeterli doküman desteği her ne kadar mevcut değilse de, ekmek yapmadaki başarısı, minyon ve derli toplu oluşu, servisinin ve parçasının bulunabilmesi bu EYM’nı diğerlerine nazaran bir adım öne çıkarmaktadır.


Türkçe Kullanım Kitapçığını buradan alabilirsiniz.