MİSYON


Son yılların Kalite Yönetim Sistemi modasına uyarak bilgi vermek açısından bu Web sitesinin Misyonunun tanımı kısaca:


Mevcut imkanlar dahilinde sağlıklı, güvenilir ve leziz ekmekleri kendi tercih ettiğimiz biçimde ve malzemelerle bilinçli bir şekilde hazırlayarak (kendimize ve) sevdiklerimize sunmaktır.


Yöntemi; Temel gıda maddemiz olan ekmeğin bizzat kendisinin öneminin kavranması, ekmeği meydana getiren bileşenler konusunda bilinçlendirme, hijyenik şartların oluşturulması ve sürdürülmesi, ürünün sunumu ve paylaşımı, saklanması ve israfın önlenerek bu konuda bilgi paylaşımı yoluyla yaşam standardının topluca yükseltilmesidir.
VİZYON


Bilinçlendirme ve bilgi paylaşımının yaygınlaştırılarak sivil toplum örgütleri ile desteklenmesi, sosyal aktivite ve faaliyetler ile hatıralarımızda kalan ekmek lezzetleri ve yapım yöntemlerinin yeniden topluma kazandırılması ve Ülkemizde ekmek yapma ve tüketme sanatı bilincinin oluşturularak  Ülkemize has ekmek ve benzeri mamullerinin kayıt altına alınarak tüm Dünyaya tanıtılması.
KISACA ...

   

Malzemeleri seçmek, yöntemi belirlemek, en tasarruflu ve hijyen şekilde lezzetli ekmeği yapmak, israf olmasına meydan vermeden tüketmek


ve


en önemlisi bilgiyi paylaşmak...