Yuva Maya1987 yılında kurulan Özmaya Sanayi A.Ş. ilk olarak 12 Temmuz 1988 yılında Ceyhan (Adana) Fabrikası'nda, fırıncılar için yaş maya üretimine başladı. İlk kuru maya üretimini Amasya'da1996 yılında gerçekleştirdi.Şirket Genel Müdürlüğü halen Ceyhan Fabrikası'nda çalışmaya devam etmektedir.


Piyasada bilinen az sayıda Maya markasından biri olan Yuva Maya, özellikle son yıllarda yapmış olduğu atak ve imaj yenileme ile kendini farklı bir noktaya getirmiş ve pazar payını artırma yoluna girmiştir.


Test amaçlı gönderilen Aktif Kuru ve İnstant mayalar.


Yaş, Aktif Kuru ve İnstant Maya pazarına hitap eden ürünlere sahip Yuva İnstant Mayayı benim tercih etmemdeki en büyük sebep başlangıçta fiyatının daha ucuz olmasına karşılık ürün kalitesinin yüksek oluşu idi. Daha sonra fiyatını rakipleri seviyesine çekince bu avantajını yitirdi. Şu an için kabartmasından memnun olduğum ve en önemlisi sarı tonu ağırlıklı ambalajı diğer markalara nazaran beni daha fazla cezbettiği içindir.


EkmekSanatı sitesinde kullanılan maya markası genel olarak Yuva Maya'dır. Bu nedenle tüm uygulamalar yerine örnekleme usül bir kaç fotoğraf koymayı yeterli bulmaktayım.


Hamur nefis kabarmışEYM ekmeği uygulamasıTaş Ekmeği uygulamasıBaşka bir EYM uygulamasıYoğrulmayan Ekmek uygulamasında kesitBir başka büyük ekmek uygulamasıTereyağ testi.Torba ekmeği uygulamasıBu nefis tava ekmeği, iki avuç içinde sıkılıp, tekrar eski haline gelme eziyet testinden başarı ile geçmiştir.EYM Dokusu